Kwaliteit leefklimaat neemt toe in Vogelbuurt

DELDEN De kwaliteit van wonen, welzijn en zorg in de Vogelbuurt in Delden neemt toe. De gemeente Hof van Twente stimuleert de ontwikkeling van het zogeheten woonservicegebied Delden. De gemeenteraad stelt 30.000 euro beschikbaar voor dit nieuwe project. Bewoners, de stichting Welzijn Ouderen, een jongerenwerker en de gemeente bepalen waar het geld naar toe gaat.

"Dit is een soort tussenstand", zegt wethouder Harry Knuiman over het verschijnen van een eerste rapportage. "Maar je kunt nu al zeggen dat het project een succes lijkt." De gemeente Hof van Twente draagt bij aan de ontwikkeling van een digitale activiteiten kalender. Deze kalender bestaat uit een actueel overzicht van alle activiteiten van organisaties en burgers waarbij mensen oproepen krijgen mee te doen.

De organisaties kunnen met de kalender voorkomen dat activiteiten op hetzelfde tijdstip gebeuren. Ook kan samenwerking ontstaan als organisaties activiteiten samen organiseren. Een vergelijkbaar plan is de digitale klussen- en talentenbank. De digitale bank wil vraag en aanbod van klussen en talenten toegankelijk en inzichtelijk maken.

Het gemeentebestuur ziet graag dat organisaties activiteiten in het nieuwe ouderencomplex Stadshagen aan de Noorderhagen houden en dat daar naschoolse activiteiten voor kinderen van negen tot veertien jaar van de grond komt. De gemeente wil na de Vogelbuurt ook huiskamergesprekken in andere wijken van Delden organiseren. De gesprekken in de Vogelbuurt is een succes. Als laatste is het idee geopperd om één keer in de week een busje te laten rijden van en naar de weekmarkt in Delden. Hierover wordt nog overleg gevoerd.

De ontwikkeling van het woonservicegebied is een uitwerking van de nota Wonen, welzijn en zorg. Deze nota heeft als belangrijkste doel dat mensen zo lang mogelijk zelfstandig blijven wonen. Het meedoen aan activiteiten en andere mensen ontmoeten speelt hierin een belangrijke rol. Deze doelstelling komt afzonderlijk terug in elk plan.