Uitstraling van panden Langestraat Delden kan flink worden verbeterd
Komst Hema goed voor straatbeeld
DELDEN Wethouder denkt dat met de komst van Hema in Delden ook de betrokken panden een andere uitstraling kunnen krijgen. De huidige paarse luifels zijn veel te beeldbepalend. De komst van de Hema naar Delden is volgens wethouder Josh Sijbom meteen een mogelijkheid om iets te doen aan de gevels van de betrokken panden aan de Langestraat. De paarse luifels passen volgens hem niet echt in het straatbeeld.
„Met de komst van de Hema kun je ook wat doen aan de uitstraling. De eigenaren van de panden, in dacht Brok en Vehof, staan daar niet onwelwillend tegenover. Als je daar een verbetering kunt verwezenlijken moeten we dat wel doen”, meent hij.
De Hema komt straks te zitten tussen Chineesrestaurant Hong Kong en juwelier Braakhuis aan de Langestraat. Niet alleen de gevel moet de nodige aandacht krijgen, ook de reclame-uitingen moeten in verhouding zijn. „Dat laatste is lastig. Daar hebben we ook te maken met het Oversticht”, zegt Sijbom. Het Oversticht is een stichting die allerlei bouwplannen beoordeelt op ‘welstand’. Daarvoor hanteert de stichting allerlei regels die zijn vastgelegd. Die regels botsen nog weleens met de praktijk, geeft ook Sijbom toe. „Er zijn allerlei uitwassen waar het Oversticht terecht iets van vindt. Maar er zijn ook situaties waar meer naar de praktijk moet worden gekeken. Neem nou het pand van Rabobank in Delden. Daar zitten meerdere gebruikers is die allemaal iets van reclame-uiting op het pand willen. Dat daarbij een kleine overschrijding van de richtlijnen plaatsheeft, dat moet volgens mij kunnen. Als nu straks de situatie bij de Hema een verbetering van de huidige situatie oplevert, moet je niet moeilijk doen. Kijk, de Hema wilde ook zijn naam breed op de zijkant van de hoek hebben. Dat is weer te veel van het goede.” |